Położenie i dojazd

Zajazd Laskowianka położony jest w urokliwej miejscowości Laskowa w województwie małopolskim, na drodze z Łososiny Dolnej do Młynnego. Ta malownicza i rozległa wieś przynależąca do gminy o tej samej nazwie jest atrakcyjnym celem podróży dla wielu turystów z całej Polski, jak i przystankiem w podróży po Beskidzie Wyspowym. Możliwość relaksu i odpoczynku od codziennego zgiełku w otoczeniu dziewiczej przyrody, połączona z bogatą ofertą rekreacyjną to coś, wobec czego trudno, będąc tu, przejść obojętnym. W szczególności biorąc pod uwagę świetnie zorganizowaną infrastrukturę komunikacyjną i łatwy dojazd.

Podróżując samochodem z Warszawy, najlepiej wybrać przejazd krajową „siódemką”, trasa ze stolicy powinna zająć około 4,5 godziny. Z oddalonego o 70 km Krakowa łatwo dotrzeć jadąc odcinkiem autostrady A4, by mniej więcej w połowie drogi zjechać na południe drogą wojewódzką nr 967, a następnie 966, całość drogi nie powinna zająć dłużej niż półtorej godziny. Od strony Wrocławia do celu prowadzi autostrada A4 (około 3,5-4 godziny), podobnie z kierunku Rzeszowa, oddalonego mniej niż dwie godziny jazdy. Z kolei z Nowego Sącza, będącego drugim po Krakowie największym ośrodkiem miejskim położonym najbliżej Laskowej, dojedziemy w nieco ponad pół godziny samochodem i około godziny lokalnym busem.

łatwy dojazd

Dojazd transportem publicznym jest tu bardzo dobrze zorganizowany. Z dworca w Krakowie w prosty i wygodny sposób można dostać się tu w półtorej godziny, korzystając z usług lokalnego przewoźnika autobusowego, który ze stolicy Małopolski kursuje co 30-45 minut. Zaledwie kwadrans jazdy autobusem dzieli miejscowość z pobliską Limanową, siedzibą powiatu i lokalnym węzłem komunikacyjnym.

Po dotarciu do Laskowej nietrudno znaleźć również sam zajazd. Znajduje się on w centralnej części miejscowości. Blisko stąd do urokliwego parku, delikatesów i sklepów, poczty i pochodzącego z początków XX stulecia neogotyckiego kościoła. Dogodne położenie, rozciągające się z okien piękne widoki Beskidu Wyspowego oraz bogata oferta Zajazdu Laskowianka sprawiają, że pobyt tu zawsze staje się niezapomniany.