Atrakcje w okolicy

Wieś Laskowa przynależy do powiatu limanowskiego, który uznawany jest za najatrakcyjniejszy rejon turystyczny małopolski. Wpływają na to czynniki, takie jak bliskość natury, liczne szlaki górskie, możliwość obcowania z dzika przyrodą, a także szeroka oferta rekreacyjna pozwalająca na aktywny i niezapomniany wypoczynek. Niedaleko stąd także do Słowacji – około półtorej godziny samochodem – której piękno i bogata kultura znane są wszystkim podróżnikom.

Odwiedzając Laskową i zatrzymując się w Zajeździe Laskowianka, możemy więc cieszyć się szerokim wachlarzem atrakcji przez cały rok. Tutaj bowiem sezon nigdy się nie kończy. Latem możemy wybrać się na niezapomniane przejażdżki rowerowe, zdobyć najwyższe szczyty w okolicy, a także poćwiczyć umiejętności jeździeckie. Za to zimą czekają na nas kuligi, przejażdżki na sankach, ciepły grzaniec oraz stok narciarski znajdujący się zaledwie trzy kilometry od Zajazdu.

W niedalekiej okolicy znajdziemy także unikalne i ciekawe zabytki, których próżno szukać w innych zakątkach Polski. Należą do nich choćby Dwór w Laskowej – jedna z niewielu wyśmienicie zachowanych rezydencji z XVII wieku, wykonana całkowicie z drewna, Skansen "Na Jędrzejkówce" – będący prywatną kolekcją etnograficzną, na którą składają się charakterystyczne dla regionu eksponaty oraz zabytkowa Stodoła Rolniczej Historii w Granicach prezentująca tradycyjne maszyny i sprzęty rolnicze.

W Laskowej swoje miejsce znajdą także miłośnicy niezobowiązującego relaksu na świeżym powietrzu. Niezapomniane wrażenia zapewni bowiem odwiedzenie nowoczesnego Parku Rekreacyjnego, w którym oprócz siłowni na powietrzu, stołów do gry w tenisa stołowego oraz szachów, znajdziemy także skate park. Najmłodszych warto zabrać także do Stajni Laskonik, w której organizowane są między innymi kursy jazdy konnej oraz warsztaty strzelania z łuku.

Zwiedzając Laskową, nie można także zapomnieć o jej malowniczym położeniu. Wieś jest bowiem usytuowana w dolinie Łososiny, należącej do Beskidu Wyspowego, która charakteryzuje się stromymi szczytami i głębokimi nieckami. Dla piechurów gratkę stanowić będzie zdobycie szczytu Jabłoniec (624 m n.p.m.), z którego roztacza się przepiękny widok na całą okolicę. Planując piesze wycieczki, warto także zajrzeć na stronę Gminy Laskowa, gdzie znaleźć można cztery propozycje tras turystycznych, pozwalających na dokładne poznanie tego urokliwego terenu. Co więcej, trasy te można pokonać także rowerem.